آتلیه عکاسی حرفه ای برای عکس لاتاری(استودیو الیزه)

اگر شما نیز جزو آن دسته از اشخاصی هستید که می خواهید شانس خود را برای شرکت در لاتاری آمریکا امتحان کنید، پس حتما باید بدانید که ارائه عکس برای شرکت در این قرعه کشی تا چه میزان مهم بوده و اهمیت ویژه ای دارد. اصلاً نگران نباشید چون ما به شما کمک خواهیم نمود تا عکس شما مورد تایید فدرال آمریکا قرار گیرد.

متاسفانه بسیاری از اشخاص در ایران به خاطر نداشتن اطلاعات کافی عکسهایی را برای شرکت در بخت آزماییِ لاتاری ارائه می دهند که امکان قرعه کشی آنها در آمریکا را به صفر می رساند. این نوع از عکاسی به همان میزانی که آسوده و راحت به نظر می رسد، دشوار است. زیرا فارغ از رعایت جزئیات حساس در عکس مانند: اندازه بیت ریت، حجم عکس، نور عکس و سایز عکس، کادربندی آن نیز بسیار حساس می باشد، و عکاسان باتجربه نیز برای ارائه یک عکس خوب احتیاج به دقت کافی دارند. الیزه فیلم با سالها سابقه در ارائه عکاسی لاتاری به شهروندان ایرانی پذیرای شما در این رویداد مهم است. لازم به ذکر است که هرگونه دستکاری و روتوش در این عکس باعث رد شدن آن شده و حتی برای سیو نمودن عکس نیز عکاسان باتجربه تاریخ دوربین خود را از قبل به روزرسانی می کنند.

دولت ایالات متحده آمریکا هر ساله قوانین دقیقِ عکس را برای قرعه کشی سالانه DV وضع می کند. آنها فرمت، اندازه و تاریخ عکس های ارسالی را تعیین می کنند و قوانینی را برای استفاده از عینک و روسری مشخص می کنند. تا برنده شدگان حق گرین کارت داشته باشند. این نکته بسیار مهم است که اگر پس از ثبت نام متوجه شدید که عکس شما حتی یکی از شرایط زیر را ندارد، هیچ راهی برای اصلاح وجود ندارد.

مشخصات عکسهای فدرال آمریکا (لاتاری)

۱٫سایز عکس حداقل ۶۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل باشد. یا (۵٫۰۸ در ۵٫۰۸ سانتیمتر) و یا ۲ اینچ در ۲ اینچ ( سایز عکس نباید بیشتر از ۱۲۰۰ پیکسل در ۱۲۰۰ پیسکل باشد.)

۲٫ پشت زمینه عکس کاملاً سفید باشد.

۳٫ کاملاً بدون ریتاچ یا روتوش شده باشد.

۴٫ عکس گرفته شده کاملاً مطابق با پروتوکل یا پترن سفارت آمریکا کراپ بندی شده باشد.

۵٫از البسه تیره استفاده شود. (چون پشت زمینه سفید است)

۶٫ از زدن هر گونه عینکی خودداری شود.

۷٫سوژه هایی که حجاب دارند باید گردی صورت و پیشانی آنها کاملاً مشخص باشد.

۸٫ از هر گونه علائم نمایشی مانند تمام اکسسوری ها( گوشواره، گردنبند،تل مو و کلیپس موی سر و…) خودداری شود.

۹٫بهتر است که هر دو گوش مشخص باشد. (گوشها جز علائم هویتی در صورت هستند)

۱۰٫ حجم عکس کمتر ۲۴۰ کیلوبایت باشد.

۱۱٫ دیتای عکس حفظ شود. (در تنظیمات دوربین باید تاریخ عکس درج شده باشد. این تاریخ باید به روز باشد)

۱۲٫از عوض کردن نام عکس(شماره دوربین) خودداری شود.

۱۳٫نور روی صورت به صورت یک دست باشد.(نور پردازی فلت)

۱۴٫ پس زمینه دارای سایه نباشد.

۱۵٫فرمت عکس jpg باشد.

۱۶٫مودِ (mod) عکس روی RGB یا SRGB قرار گرفته باشد.

۱۷٫آقایان نباید کلاه به سر داشته باشند.

۱۸٫ سوژه نباید لبخند داشته باشد.(لبخند باعث برجستگی گونه ها خواهد شد. لبخند ملایم مجاز است. لبخندهای بزرگ اما منجر به رد صلاحیت می شود. برای ایمن بودن، باید از حالت چهره خنثی استفاده کنید و دندان های خود را در عکس گرین کارت خود نشان ندهید.)

۱۹٫سوژه عکس دقیقا به لنز نگاه کند.(سوژه نباید به اطراف نگاه کرده باشد.

۲۰٫ مشخصات عکس برای کودکان و نوزادان به مانند بزرگسالان می باشد.

۲۱٫ سوژه باید دقیقاً در مرکز تصویر قرار گرفته شده باشد.

۲۲٫ اندازه تاج مو تا فک سوژه باید حدوداً ۵۰ درصد از کل عکس را به خود اختصاص داده باشد.

۲۳٫ سوژه باید قبلاً موهای خود را به عقب کشیده باشد تا پیشانی کاملاً مشخص شود.

۲۴٫چشمان سوژه در تصویر باید را کاملاً باز و قابل مشاهده باشد.

۲۵٫عکس لاتاری باید با عکس گذرنامه متفاوت باشد، مگر اینکه گذرنامه تازه صادر شده باشد. (آنها پاسپورت شما را با عکس مقایسه می کنند و ممکن است به این نتیجه برسند که عکس به روز نیست.)

۲۶٫ سن عکس لاتاری نهایتا ۶ ماه است. یعنی عکس ارسالی نباید بیشتر از ۶ ماه پیش گرفته شده باشد.(بنابراین، از تصاویر مربوط به سال گذشته قرعه کشی DV استفاده نکنید. ثبت نام با عکس قدیمی منجر به رد صلاحیت شما می شود.)

۲۷٫برای قرعه کشی DV، باید یک عکس تمام رنگی با حداقل عمق رنگ ۲۴ بیت ارسال کنید. شما نمی توانید با یک تصویر سیاه و سفید ثبت نام کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، رزرو وقت و همچنین ارتباط با کارشناس مربوطه ( از طریق واتساپ یا تلگرام) با تلفن مستقیم زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن: ۰۹۲۳۲۹۰۵۳۲۴

آدرس: تهران. خیابان دماوند. ایستگاه داریوش. استودیو الیزه

لطفا به نمونه های ذیل دقت نمائید.

 

 

 

پیام بگذارید

Minimum 4 characters