بهترین راه عکاس حرفه ای شدن مطالعه کتاب (عکس را نوری زاد) نویسنده: استاد سهراب نعیمی

حتماً موافق هستید که بهترین راه و بهترین روش برای یادگیری هر علم و یا موضوعی مطالعه مناسب، حضور استاد خوب و همچنین تمرین و ممارست فراوان است. هر چند که علاقه به یادگیری موضوعی خاص نیز در این گفتمان بسیار اهمیت دارد. یادگیری رشته عکاسی نیز از این حالت خارج نیست. آموختن این رشته احتیاج به هر ۴ عامل بیان شده دارد. یعنی فردی که به هر دلیلی تمایل به یادگیری عکاسی دارد، ابتدا باید از نظر روحی و روانی به هنر علاقه داشته باشد، وگرنه هیچ کتاب آموزش عکاسی و یا هیچ معلمی نمی تواند به تبدیل شدن او به یک عکاس حرفه ای کمک شایان به ذکری داشته باشد. خب اگر تصور فرد بر این موضوع باشد که در کارهای هنری می تواند فعالیت خوبی داشته باشد، پس حتما شخص مورد نظر دارای پتانسیلی است که با داشتن عاملهای دیگر قطعاً می تواند عکاس برجسته ای شود. اما خواستن فقط گام اول است، زیرا خواستن فقط شروع آموختن است. برای یادگیری عکاسی باید مطالعه فراوان داشت و همچنین معلم یا استاد خوبی اختیار کرد. البته تمرین فراوان نیز نباید فراموش شود. کتابهای موجود در رشته عکاسی بسیار فراوان هستند. از میان آنها باید کتابهایی را انتخاب نمود تا راه عکاس شدن فرد را هموارتر نمایند. برای اینکار بهترین راه آن است که از استاد مربوطه برای انتخاب کتاب مناسب راهنمایی خواست. کتاب آموزش عکاسی (عکس را نوری زاد) با نویسندگی سهراب نعیمی، مدرس علوم عکاسی در دانشگاه در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ و به صورت سیاه وسفید به چاپ رسیده است. این کتاب ارزشمند در ۶۰۰ صفحه قطع رقعی به نشر رسیده و سر فصلهای متعددی را دارا می باشد. که از جمله آنها می توان به:

۱٫تاریخ عکاسی

۲٫معرفی هشت عامل موثر در به وجود آمدن یک عکس خوب

۳٫طبقه بندی موضوعات عکاسی

۴٫امواج الکترومغناطیسی و کارکرد آن در عکاسی

۵٫گامهای نوری در عکاسی

۶٫مفاهیم فنی در عکاسی

۷٫ترکیب بندی

۸٫ شناخت و تفاوت میان دوربینها

۹٫چاپ و شیوه های چاپ عکس

۱۰٫ اهمیت اخلاق و تفکر در عکاسی

اشاره نمود. از مهمترین رخدادهای حاصل از خوانش این کتاب می توان به فصل سوم اشاره نمود که در آن برای نخستین بار کلیه ژانرهای عکاسی طبقه بندی و سازماندهی شده است. البته قبلاً در کتاب عکاسی۲۰۲۲ نیز که توسط استاد نعیمی به نوشتار درآمده بود، ژانرهای عکاسی با اندکی تفاوت با این کتاب (عکس را نوری زاد) طبقه بندی شده بودند. در این کتاب ارزشمند دهها عنوان عکاسی به صورت منظم کلاسبندی شده است و به صورت دائره المعارف تعریف شده اند. با توجه به اینکه این مهم برای اولین بار در ایران محقق شده است، لذا می توان بر اهمیت این کتاب نیز اشارات بیشتری داشت.

علاقه مندان و دانشجویان رشته عکاسی می توانند برای خرید این کتاب آموزشی به کلیه کتاب فروشیها مراجعه نموده و یا نام کتاب را در گوگل جستجو نمایند. همچنین می توانند با تلفنهای

۰۲۱۷۷۹۸۴۳۸۱

۰۹۳۹۵۹۵۹۰۵۵ تماس حاصل فرمایند.

لینک خرید

https://basalam.com/honar_radical_falsafeh/product/6496931?from=pdp-2962433&component=vendor_other_products

از جمله شاخصه های مهم و برجسته کتاب آموزش عکاسی(عکس را نوری زاد) شیوه و نوع آموزش در این مصحف می باشد. اگر به پشت جلد کتاب نگاهی بیاندازیم تفاوت این کتاب با کتابهای مشابه عکاسی مشخص شده است. در پشت جلد این کتاب می خوانیم که:

هر گاه سخن از آموزش عکاسي به ميان مي آيد، ناخودآگاه همۀ ذهنها به سمت مبانيِ فني سوق پيدا مي کند. غافل از آنکه برای هنرمند شدن، آنچه اهمیت دارد اصولی بالاتراز تکنیکال بودنِ فرد است.گویی که برای رسیدن به این جایگاه، عکاسان باید ضمیری خیال انگیز را طلب نمایند.

کتاب عکاسی (عکس را نوریزاد) در واقع محصول ديگري از تلاشهاي سهراب نعيمي عکاس و پژوهشگر ايراني است، که در آن مباحث روشنگر متعددي در زمينه هاي آموزش عکاسي، چاپ تصوير، شيوه هاي توليد يک عکس خوب و بسياري از موارد ديگر مطرح شده است. این کتاب با تأکید بر آموزشِ استفاده از دوربين و نقش آن در رشد و پندارهای علمي و با استناد به دیدگاه صاحب نظران و تجربیات شخصی نویسنده در روند سالها آموزش، سعی در ارائۀ مفاهیمی داشته است، که خوانندگان را به مراحل اندیشۀ خلاق نزدیکتر نماید.

https://www.aparat.com/v/6TWOZ

پیام بگذارید

Minimum 4 characters