اثر {نمیخواهم تنها باشم} از جمله آثار به ثبت رسیده سهراب نعیمی در نمایشگاه جنگ

در جدیدترین اخبار روز دنیای هنر و عکاسی ایران می توان به نمایشگاه عکس سهراب نعیمی مدرس علوم عکاسی در دانشگاه و نیز نویسنده کتب عکاسی اشاره نمود. نمایشگاه عکسها و آثار او در چهاردهم شهریور ماه سال ۱۴۰۱ و در گالری خط سپید به پایان رسید.

سهراب نعیمی از جمله عکاسان و هنرمندان ایرانی است که همواره بیانات خود را در قالب کتاب و یا اثر هنری عنوان کرده است. او در آخرین کارهای هنری خود در سال ۲۰۲۲ عکسهایی در مضمون جنگ به ثبت رسانده است و به همین سبب می توان سهراب نعیمی را آخرین عکاس جنگ در ایران دانست. سبک و تکنیکهای ارائه شده او در عکسها در قالب سوررئال و مفهوم گرا و همچنین آبستره می باشد. عکسهای او را می توان به عنوان نمونه ای موثر از جهش عکاسان ایرانی در سال ۲۰۲۲ دانست. زیرا که تکنیک و سبک به کار گرفته شده در کلیه عکسها برای نخستین بار در دنیا استفاده شده است. کلیه آثار به صورت تک عکس و تک فریم بوده و از تکنیک فتومونتاژ استفاده نشده است.

سهراب نعیمی به عنوان آخرین عکاس جنگ در ایران در نمایشگاهی با عنوان از سینه ام بپرس ۲۰ اثر از خود به یادگار گذاشت که عنوانهای آن از قرار زیر است :

حامی، مستانه، انزوای خزان، خالی از اشکهای شور، شوالیه، استندآپ تراژدی، بعد ما نوبت جفتای دیگست، بازمانده، صلح پرچم ها، ایران، جنگ پرچم ها، جنگ ایران و عراق، بخت کور، قسم سپید، رازها در میان جامه هاست، اسارت از تاریخ، نمیخواهم تنها باشم، شلاق شب، رهزن اهل هنر

در این نمایشگاه ۲۰ اثر هنری ثبت شده در موضوع جنگ و در سبکها و تکنیکهای استیج، فاین آرت، آبستره و سوررئال به نمایش گذاشته شد. آثار به ثبت رسده سهراب نعیمی در زمینه تکنیک و سبک به گونه ای است که برای نخستین بار در دنیا اجرا و ارائه شده است.

سهراب نعیمی را می توان سومین عکاس ایرانی دانست که در قالب فتو آرت جنگ را به تصویر کشیده است و کلیه آثار فقط در سه نسخه ثبت شده است. این بدان معناست که فقط سه نسخه از این اثر در دنیا وجود دارد.

(نمیخواهم تنها باشم) را می توان به عنوان یکی از برجسته ترین این آثار دانست که نمایانگر همسر شهیدی است که در یک دیگ غذا سرنگون شده است. جزئیات زیادی در تصویر مانند کاسه های حلوا،آش و شعله زرد و نان و… دیده میشود. ترکیب بندی این عکس در نوع خود بی نظیر است. در این فریم از تکنیک عکاسی فاین آرت و عکاسی استیج بهره برده شده است.

نام اثر: نمیخوام تنها باشم

ابعاد اثر: ۱۰۰ . ۷۰ سانتیمتر

جنس کاغذ عکس: سیلک

دارای قاب چوبی و MDF شاسی شده

ابعد اثر با قاب: ۱۰۴ . ۷۴ سانتیمتر

تعداد نسخه: ۳

تکنیک: تک فریم و فتوآرت

ژانر: ضد جنگ

نام صاحب اثر: سهراب نعیمی

خرید و فروش آثار هنری عکاسی عکس سهراب نعیمی  Buying and selling works of art Photo of war against war artist War Museum art photography فتوآرت (4)
سردبیر روزنامه آسیا در نمایشگاه (از سینه ام بپرس) سهراب نعیمی

در قسمت زیر ۲۰ اثر ثبت شده از سهراب نعیمی را در ژانر ضد جنگ می بینیم.

پیام بگذارید

Minimum 4 characters