اثر {جنگ ایران و عراق} از جمله آثار به ثبت رسیده سهراب نعیمی در ژانر و نمایشگاه جنگ

در جدیدترین اخبار روز دنیای هنر و عکاسی ایران می توان به نمایشگاه عکس سهراب نعیمی مدرس علوم عکاسی در دانشگاه و نیز نویسنده کتب عکاسی اشاره نمود. نمایشگاه عکسها و آثار او در چهاردهم شهریور ماه سال ۱۴۰۱ و در گالری خط سپید به پایان رسید.

سهراب نعیمی از جمله عکاسان و هنرمندان ایرانی است که همواره بیانات خود را در قالب کتاب و یا اثر هنری عنوان کرده است. او در آخرین کارهای هنری خود در سال ۲۰۲۲ عکسهایی در مضمون جنگ به ثبت رسانده است و به همین سبب می توان سهراب نعیمی را آخرین عکاس جنگ در ایران دانست. سبک و تکنیکهای ارائه شده او در عکسها در قالب سوررئال و مفهوم گرا و همچنین آبستره می باشد. عکسهای او را می توان به عنوان نمونه ای موثر از جهش عکاسان ایرانی در سال ۲۰۲۲ دانست. زیرا که تکنیک و سبک به کار گرفته شده در کلیه عکسها برای نخستین بار در دنیا استفاده شده است. کلیه آثار به صورت تک عکس و تک فریم بوده و از تکنیک فتومونتاژ استفاده نشده است.

سهراب نعیمی به عنوان آخرین عکاس جنگ در ایران در نمایشگاهی با عنوان از سینه ام بپرس ۲۰ اثر از خود به یادگار گذاشت که عنوانهای آن از قرار زیر است :

حامی، مستانه، انزوای خزان، خالی از اشکهای شور، شوالیه، استندآپ تراژدی، بعد ما نوبت جفتای دیگست، بازمانده، صلح پرچم ها، ایران، جنگ پرچم ها، جنگ ایران و عراق، بخت کور، قسم سپید، رازها در میان جامه هاست، اسارت از تاریخ، نمیخواهم تنها باشم، شلاق شب، رهزن اهل هنر

در این نمایشگاه ۲۰ اثر هنری ثبت شده در موضوع جنگ و در سبکها و تکنیکهای استیج، فاین آرت، آبستره و سوررئال به نمایش گذاشته شد. آثار به ثبت رسده سهراب نعیمی در زمینه تکنیک و سبک به گونه ای است که برای نخستین بار در دنیا اجرا و ارائه شده است.

سهراب نعیمی را می توان سومین عکاس ایرانی دانست که در قالب فتو آرت جنگ را به تصویر کشیده است و کلیه آثار فقط در سه نسخه ثبت شده است. این بدان معناست که فقط سه نسخه از این اثر در دنیا وجود دارد.

(جنگ ایران و عراق) را می توان به عنوان یکی از برجسته ترین این آثار دانست که نمایانگر مرز میان ایران و عراق است. تکنیک عکاسی به کار رفته در این تصویر عکسبرداری از آب و روغن بوده و در سبک آبستراکسیون عکاسی شده است. در جزئیات تصویر المانهایی مانند سرود ای ایران، فشنگ، چفیه، انگشتر، درجه های نظامی و … دیده می شود. ترکیب بندی این عکس در نوع خود بی نظیر می باشد. این سبک از عکاسی مفهومی در قالب جنگ برای نخستین بار در دنیا ارائه شده است.

نام اثر: جنگ ایران و عراق

ابعاد اثر: ۴۰٫۶۰ سانتیمتر

جنس کاغذ عکس: سیلک

دارای قاب فایبرگلاس سفید و شیشه

ابعد اثر با قاب:

تعداد نسخه: ۳

تکنیک: عکاسی از آب و روغن

سبک: آبسترکت

ژانر: ضد جنگ

نام صاحب اثر: سهراب نعیمی

خرید و فروش آثار هنری عکاسی عکس سهراب نعیمی  Buying and selling works of art Photo of war against war artist War Museum art photography فتوآرت حرب الاعلام
جنگ ایران و عراق اثر سهراب نعیمی
سردبیر روزنامه آسیا در نمایشگاه (از سینه ام بپرس) سهراب نعیمی

در قسمت زیر ۲۰ اثر ثبت شده از سهراب نعیمی را در ژانر ضد جنگ می بینیم.

پیام بگذارید

Minimum 4 characters