عکاسی محصولات،عکاسی صنعتی

 

به جرات میتوان گفت که عکاسی صنعتی یکی از مهمترین انواع عکاسی است که با نبود آن حتی چرخ پیشرفت صنعت و تکنولوژی برای به جلو راندن اقتصاد دچار مشکل خواهد شد.امروزه آرام آرام جامعه به سمتی حرکت میکند که معرفی محصولات در بازار رقابت به مشتریان از مهمترین عناصر در فروش کالاست. و تولیدکنندگان،فروشندگان و مدیران صنایع با شناخت دقیق این موضوع برای معرفی خود و محصولات صنعتی خود به عکاسان و تصویربرداران فعال در این حیطه از عکاسی مراجعه مینمایند.

آشنایی با این نوع از عکاسی از رویکرد جامعشناسانه دو جنبه دارد

۱٫شناخت مدیران صنایع

۲٫شناخت خریداران و مخاطبین تولیدکننده

پس آشنایی با این نوع از عکاسی فقط مختص به تولیدکنندگان محصولات صنعتی نبوده و در حقیقت این مردم جامعه هستند که با دیدن یک عکس صنعتی و در نهایت اعتماد به عکس ارسال شده در فضای مجازی،به فروشگاه مدنظر اعتماد کرده و حتی قبل از تحویل کالا پول آن را از طریق درگاه الکترونیکی پرداخت میکنند. حال اگر عکس ارسال شده برای بازدید مشتریان از کیفیت خوبی برخوردار نباشد چه اتفاقی می افتد؟

قطعا نه تنها مشتری برای خرید اعتماد نخواهد کرد بل وجه ی فروشگاه نیز در اذهان مردم خوشایند نخواهد شد.

امروزه عکاسی صنعتی به دو شیوه انجام میشود.

۱٫عکاسی با کیفیت بسیار بالا در روی پرده سفید و نورهای یکدست و یکسان

در این نوع از عکاسی که بسیاری از فروشندگان به مانند دیجی کالا به آن روی آورده اند محصول مورد نظر روی پرده سفید عکاسی میشود و عکاس با مهارت بسیار بالا سعی بر آن دارد که توجه بیننده فقط روی کالا بوده و با فوکوس بسیار بالا و دقیق کلیه جزئیات محصول را به روئیت بیننده میرساند.

ساعت مچی
عکاسی از ساعت مچی سفارش فروشنده

 

ساعت مچی
عکاسی از محصولات صنعتی و ساعت مچی سفارش دیجیکالا

 

 

کلاه
عکاسی از کلاه به همراه مدل آقا و بانو
لباس زیر
عکاسی از لباس زیر برای دیجی کالا

 

کلاه
عکاسی از کلاه به همراه مدل آقا و خانم حرفه ای

 

 

لباس سرهمی
لباس

۲٫عکاسی تبلیغاتی و صنعتی محصولات

متاسفانه به خاطر هزینه بیشتر و نبود فرهنگ سازی مفید در بیزینس و فروش کالا این نوع از عکاسی در ایران بازخورد کمتری از طرف تولیدکنندگان محصولات دارد و بیشتر در آمریکا واروپا استفاده میشود. هر چند که بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان در ایران که برند سازی را پشت سر گذاشته و در جامعه شناخته شده هستند از این نوع عکاسی بهره فراوان برده اند. از جمله آنان میتوان به تولیدکنندگان پوشاک مطرح در ایران اشاره کرد.

در این نوع عکاسی، عکاس با بهره گیری از خلاقیت و هنر خود برای فروش بهتر کالا و تاثیرگذاری بهتر یک سناریو طراحی میکند. و بر اساس یک نمودار طراحی شده مشخص قبل از عکاسی یک لوکیشن را مشخص میکند . در روند این نوع عکاسی شاید حتی عکاس مجبور به ساخت لوکیشن برای عکاسی شود.

عکاسی کیف چرم
کیف
عکاس از کیف چرم فروش ویژه در شبه یلدا

 

کفس اکو
عکاسی کفش و لباس زیر
شکلات
عکاسی از شکلات روسبین کار خوب خانم سیفی

 

آبلیمو
عکاسی صنعتی از محصولات تزرو کار خوب خانم سیفی

 

در پایان عنوان میکنیم که ما هر آنچه شما میخواهید ارائه خواهیم داد. الیزه با کادری مجرب و متخصص و تحصیلکرده با استودیویی کاملا تخصصی و صنعتی بهترین کبفیت را در عکس و همچنین فیلم های تبلیغاتی ارائه خواهد داد.

پیام بگذارید