لاتاری عکس لاتاریگرینکارتآمریکاسفارتآمریکاشرایطعکسلاتاری

هر ساله بسیاری از مردم جهان در زمانی مشخص شانس خود را برای قرعه کشی بزرگ لاتاری امتحان میکنند. در ایران نیز بسیاری از تحصیلکردگان و خانواده ها برای استفاده از این رویداد بین المللی ساعت شماری میکنند. برای وارد شدن به این قرعه کشی باید در سایت مربوطه ثبت نام کنید و از آنجایی که یکی از مهمترین مشخصه های شرکت در این قرعه کشی آپلود کردن عکس هویتی است مراجعه به آتلیه ها برای گرفتن این عکس مهم بیشتر میشود. عکس لاتاری برای پذیرفته شدن در سفارت مربوطه و فدرال آمریکا باید با وسواس هر چه بیشتر و بسیار با دقت گرفته شود. کوچکترین خطا در نور پس زمینه و سوژه، امر فوکوسینگ و کادربندی باعث ابطال قرعه شده و رد خواهد شد. بر همین اساس پیشنهاد میگردد حتما به استودیو عکاسی قابل اطمینان خود مراجعه نمایید.

تهیه عکس لاتاری

عکس هویتی در بسیاری از مناطق دنیا نه تنها شکلی زیبا شناسانانه دارد.بلکه همانطور که از نام آن پیداست بیشتر برای تشخیص هویت شخص استفاده میشود.به مانند تهیه عکس برای پزشکان.مراکز آموزشی و خدماتی و البته پلیس. پلیس فدرال امریکا نیز برای مشخصات عکسی که عکاسان باید بگیرند شرایطی را تنظیم نموده است که رعایت نکردن هر کدام از آنها باعث مردود شدن در لاتاری خواهد شد.پس لطفا خوب مطالب درج شده را پیگیری نمایید.

برای تهیه عکس لاتاری گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول ۶۰۰ پیکسل باشد. دقت نمایید که دقیقا ۶۰۰ پیکسل.کراپ کردن عکس با سانتیمتر کاملا خطاست که متاسفانه اکثر عکاسان در ایران مرتکب این خطا میشوند.پس پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند. گوش ها کاملا پیدا باشد. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد ولی تجربه نشان داده است که بهتر است که عکس بانوان نیز بدون حجاب گرفته شود. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود.اما به یاد داشته باشید که بعد از قبول شدن در قرعه کشی گرین کارت لاتاری آمریکا برای ارائه به سفارت آمریکا حتما باید همان عکس ارسالی را چاپ شده به تعداد ۶ قطعه به سفارت ارمنستان یا سفارت های مربوطه تحویل دهید.

از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید. شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل مورد نیاز است. برای اطلاع از سایر شرایط می توانید مقاله شرایط  ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ را مطالعه نمایید.

شرایط لازم برای عکس لاتاری

برای تهیه عکس پرسنلی جهت ثبت نام لاتاری رعایت نکات زیر الزامی است.

در ابتدا به یاد داشته باشید که کوچکترین دستخوردگی در عکس به مانند روتوش یا تغییرکادربندی و یا رنگ و… باعث دستخوردگی در کدینگ عکس شده و باعث رد شدن عکس شما خواهد شد. پس حتما به عکاسان تحصیلکرده در این شاحه مراجعه نمایید که توانایی گرفتن عکسی زیبا و بدون روتوش را داشته باشند.

 • باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید
 • عکس به شکل مربع و طول ۶۰۰ پیکسل باشد.
 • زمینه عکس باید سفید باشد.
 • عکس باید رنگی باشد و عکس سیاه و سفید مردود است.
 • عکس لاتاری باید بدون عینک و سمعک باشد.
 • موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند.
 • گوش ها کاملا مشخص باشد..
 • عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد.
 • نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود.
 • عکس باید مربوط به شش ماه گذشته باشد. نباید سن عکس بیش از ۶ ماه باشد.
 • از عکسی که سال گذشته استفاده کردید نباید مجدد استفاده کنید

الیزه با بیش از ده سال سابقه در عکاسی پرتره پرسنلی و لاتاری میتواند گزینه بسیار مناسبی برای گرفتن این عکس باشد.

 

پیام بگذارید